24
MicrosoftTeams-image (19)

زمانبندی نشست‌ها و سخنرانی‌های روز سوم کنگره

C-6۲
کمیته عمران و آبادانی (نشست اول)

ساعت 8:35 – 9:00

سخنران اول: آقای مهندس اسلامی

ساعت 9:00 – 9:30

سخنران دوم:آقای مهندس عبدالله کوپایی
* عنوان سخنرانی: اصفهان در مسیر توسعه

دبیر نشست:
  • آقای مهندس فتح‌الله معین

اعضای نشست:
  • آقای مهندس غلامی
  • آقای مهندس سیف‌الهی
  • آقای مهندس شعرباف

———————————————

ساعت 9:35 – 10:00


سخنران سوم: آقای دکتر میرمحمدصادقی
* عنوان سخنرانی: نیازهای آبی اصفهان (اقدامات انجام شده و چالش های پیش‌رو)

ساعت 10:00 – 10:25

سخنران چهارم: آقای مهندس سید محمود حسینی
* عنوان سخنرانی: حکمرانی آب و اصفهان

دبیر نشست:
  • آقای مهندس ساسان

اعضای نشست:
  • آقای مهندس شعرباف
  • آقای دکتر میرمحمدصادقی
  • آقای مهندس سید محمود حسینی


کمیته آب و محیط زیست (نشست اول)

ساعت 8:30 – 9:10

سخنران اول: آقای دکترجهانگیر عابدی کوپایی
* عنوان سخنرانی: پیامدهای بهره‌برداری بی‌رویه از ذخایر راهبردی منابع آب زیرزمینی

———————————————

ساعت 9:10 – 9:50

سخنران دوم: آقای دکتر صفوی
* عنوان سخنرانی: چالش‌ها و راهکارهای مدیریت بحران آب در فلات مرکزی ایران

———————————————

ساعت 9:50 – 10:30

سخنران سوم: خانم دکتر قاسمی
سخنران چهارم: آقای دکتر خراسانی‌زاده
* عنوان سخنرانی: مطالعه تاثیر ادامه بهره‌برداری‌های گسترده از سفره آب زیرزمینی دشت ممنوعه کاشان بر کیفیت آب
———————————————

دبیر نشست:

  • آقای دکتر جهانگیر عابدی کوپایی

اعضای نشست:
  • آقای دکتر عابدی
  • آقای دکتر صفوی
  • آقای دکتر خراسانی‌زاده
  • آقای دکتر مصطفایی
  • آقای دکتر امین
  • خانم دکتر قاسمی


کمیته صنعت و فناوری (نشست سوم)

ساعت 8:30 – 10:30

سخنران اول: آقای دکتر بهرام سبحانی

* عنوان سخنرانی: نقش صنعت فولاد و صنایع وابسته به آن دراصفهان در توسعه ملی از لحاظ صنعتی، نیروی انسانی، اشتغال‌زایی

———————————————

دبیر نشست:

  • آقای دکتربهرام سبحانی

اعضای نشست:
  • آقای دکتر عباس نجفی‌زاده
  • آقای مهندس عرفانیان
  • آقای مهندس محمد ابکا


کمیته توسعه پایدار سلامت (نشست سوم)
  • سخنران اول: آقای دکتر عرب خردمند

  • سخنران دوم: آقای دکتر حیدرعلی عابدی

  • سخنران سوم: آقای دکتر مسعود فردوسی

  • سخنران چهارم: آقای دکتر محمدمهدی امین

دبیر نشست:
  • آقای دکتر مسعود فردوسی
  • آقای دکتر امینی

اعضای نشست :
  • آقای دکتر حیدری
  • آقای دکتر جوادی

C-67
کمیته توسعه کشاورزی و منابع طبیعی (نشست سوم)

ساعت 10:30- 11:00

سخنران اول: آقای دکترحمید ملاحسینی
* عنوان سخنرانی: ارزیابی توسعه کشت‌های گلخانه‌ای و اثر آن بر توسعه پایدار استان

———————————————

ساعت 11:00 – 11:30

سخنران دوم: آقای دکتر حسن رفیعی
* عنوان سخنرانی: چالش‌ها و موانع تولید آبزیان، طیور و دام در استان و راهکارهای مقابله با آن

———————————————

ساعت 11:30- 12:30

پاسخ به سوالات اعضای نشست و مخاطبان

———————————————

دبیر نشست:

اعضای نشست:
  • آقای دکتر علی اصغر شهاتی
  • آقای دکتر مجید طغیانی
  • آقای دکتر شیروانی
  • آقای دکتر احمد محمدی


کمیته آب و محیط زیست (نشست دوم)

ساعت 10:30 – 11:10

سخنران اول: آقای دکتر سلیمانی
* عنوان سخنرانی: آلودگی هوا منابع چالش‌ها و راهکار در استان اصفهان

———————————————

ساعت 11:10 – 11:50

سخنران دوم: آقای دکتر ربانی
* عنوان سخنرانی: عوامل اجتماعی اقتصادی سیاسی فرهنگی اثرگذار بر منابع آب و محیط زیست

———————————————

ساعت 11:50 – 12:30

سخنران سوم: آقای دکتر یوسفی
* عنوان سخنرانی: راهکارهای بهبود هماهنگی و همکاری بین بخشی و بین منطقه‌ای در حوضه زاینده‌رود در راستای مدیریت به هم پیوسته منابع آب

———————————————

دبیر نشست:

  • آقای دکتر ربانی

اعضای نشست:
  • آقای دکتر سلیمانی
  • آقای دکتر یوسفی
  • آقای دکتر ربانی
  • آقای دکتر میرزایی
  • آقای دکتر بنفشه


کمیته توسعه علمی (نشست سوم)

ساعت 14:00 – 14:10

سخنران اول: آقای مهندس مجید رضازاده
* عنوان سخنرانی: تاثیر نهاد علم بر جامعه و صنعت با تکیه بر صنعت اپتیک در اصفهان

———————————————

دبیر نشست:
  • آقای دکتر انصافی

اعضای نشست :
  • آقای دكتر كشميری
  • آقای دكتر برومند
  • آقای دكتر طاهری امنه
  • آقای دكتر قاضی‌عسگر


کمیته تاریخی، اجتماعی و فرهنگی (نشست سوم)

ساعت 10:30- 10:50

سخنران اول: آقای دکتر سید مهدی نوریان
* عنوان سخنرانی:

———————————————

ساعت 10:50- 11:05

سخنران دوم: آقای دکتر سید علی‌اصغر میرباقری‌فر
* عنوان سخنرانی:

———————————————

ساعت 11:05- 11:20

سخنران سوم: آقای دکتر حسین مسجدی
* عنوان سخنرانی: نقش رکن‌الملک در بنیادهای توسعه اصفهان

———————————————

ساعت 11:20- 11:30

میــزگــرد

———————————————

ساعت 11:30- 11:45

سخنران چهارم: آقای دکتر محمود براتی
* عنوان سخنرانی: خطه خوانسار عالم پرور

———————————————

ساعت 11:45- 12:00

سخنران پنجم: آقای دکتر سید محمدرضا ابن‌الرسول
* عنوان سخنرانی: جایگاه زبان و ادب عربی در اصفهان

———————————————

ساعت 12:00 – 12:15

سخنران ششم: آقای دکتر محسن محمدی فشارکی
* عنوان سخنرانی: شیخ حسن جابری و فرهنگ و ادب عامه

———————————————

ساعت 12:15- 12:30

سخنران هفتم: آقای دکتر سعید شفیعیون
* عنوان سخنرانی: حشر و نشرهای شاعران دوره صفویه

———————————————

دبیر نشست:
  • آقای دکتر حسین مسجدی

اعضای نشست :
  • آقای دکتر سید مهدی نوریان
  • آقای دکتر سید علی‌اصغر میرباقری‌فر
  • آقای دکتر محسن محمدی فشارکی
  • آقای دکتر سعید شفیعیون
  • خانم دکتر زهره نجفی


C-69-1
کمیته عمران و آبادانی (نشست دوم)

— عمران شهری —


ساعت 14:00 – 14:15

سخنران اول: آقای دکتر قدرت‌الله نوروزی
* عنوان سخنرانی: عمران شهری اصفهان

ساعت 14:15 – 14:30

سخنران دوم: خانم دکتر شیرین طغیانی
* عنوان سخنرانی: الگوی توسعه شهرها تحول در تهیه طرح‌های جامع و تفصیلی با تاکید بر نمونه اصفهان

ساعت 14:30 – 14:45

سخنران سوم: آقای دکتر قاری‌قرآن
* عنوان سخنرانی: عمران و توسعه زیرساخت‌ها

ساعت 14:45 – 15:00

سخنران چهارم: آقای مهندس کاظمی
* عنوان سخنرانی: شهرهای اقماری اصفهان، تعادل‌بخشی در توسعه سکونتگاه‌ها

دبیر نشست:

  • خانم دکتر شیرین طغیانی

اعضای نشست:
  • آقای دکتر قاری‌قرآن
  • آقای دکتر حسینی‌نیا
  • آقای دکتر طغیانی

———————————————

— حمل‌ونقل شهری —


ساعت 15:05 – 15:20

سخنران اول: آقای دکتر شیران
* عنوان سخنرانی: کیفیت زندگی در گرو یکپارچگی حمل‌ونقل و محیط زیست ؛ مفاهیم، اصول و راهکارها

ساعت 15:20 – 15:30

سخنران دوم: آقای دکتر قدرت‌الله افتخاری
* عنوان سخنرانی: تحولات حمل‌ونقل شهری جمعی در اصفهان؛ طرح‌ها و چالش‌های پیش‌رو

دبیر نشست:
  • آقای مهندس شعرباف

اعضای نشست: 
  • آقای دکتر ابطحی
  • آقای دکتر علیرضا صادقیان
  • آقای مهندس شعرباف
  • آقای مهندس بنده‌خدا

———————————————

— آب و فاضلاب شهری —


ساعت 15:35 – 15:45

سخنران اول: آقای دکتر غلامرضا منوچهری
* عنوان سخنرانی: آب و فاضلاب اصفهان، الگوی آب و فاضلاب شهری در کشور

ساعت 15:45 – 16:00

سخنران دوم: آقای مهندس امینی
* عنوان سخنرانی: وضعیت فعلی آب شرب شهرها در استان و برنامه‌های پیش‌رو

دبیر نشست:
  • آقای مهندس آقایی

اعضای نشست:
  • آقای مهندس امینی
  • آقای مهندس آقایی
  • آقای مهندس سیف‌الهی


کمیته آب و محیط زیست (نشست سوم)

ساعت 14:00 – 14:40

سخنران اول: آقای دکتر جلالیان
* عنوان سخنرانی: پیامدهای زیست محیطی خشک شدن تالاب گاو خونی

ساعت 14:40 – 15:10

سخنران دوم: آقای دکتر میران‌زاده
* عنوان سخنرانی: استفاده مجدد از پساب، راهکار مناسب جهت عبور از کم‌آبی

ساعت 15:10 – 16:00

سخنران سوم: آقای دکتر نعمتی
* عنوان سخنرانی: نگاهی به عمکرد وزارت نیرو در تامین حقابه رودخانه زاینده رود و تالاب بین‌المللی گاو خونی در هفت دهه گذشته

دبیر نشست:

  • آقای دکتر جلالیان

اعضای نشست:
  • آقای دکتر جلالیان
  • آقای دکتر سلطانی
  • آقای دکتر میران‌زاده
  • آقای دکتر ابراهیمی
  • آقای دکتر مصطفایی


کمیته تحکیم باورها و فرهنگ دینی (نشست دوم)
سخنران اول: آیت‌الله مقتدایی

دبیر نشست:

اعضای نشست :

کمیته تاریخی، فرهنگی و اجتماعی (نشست چهارم)

ساعت 14:00 – 14:20

سخنران اول: آقای دکتر حسین کلباسی اشتری
* عنوان سخنرانی: ملاحظاتی در مقام پایتخت؛ مطالعه موردی: اصفهان عصر صفوی

———————————————

ساعت 14:20- 14:35

سخنران دوم: آقای دکتر سید مهدی امامی جمعه
* عنوان سخنرانی: فلسفه تحول و تحول فلسفه در فرایند پیشرفت اصفهان عصر صفوی

———————————————

ساعت 14:35- 14:50

سخنران سوم: آقای دکتر جعفر شانظری
* عنوان سخنرانی: حکمت متعالیه و گسترش فرهنگی و ذوق ادبی و هنری در صفاهان

———————————————

ساعت 14:50- 15:00

میـــزگـــرد

———————————————

ساعت 15:00 – 15:15

سخنران چهارم: آقای دکتر علی کرباسی‌زاده اصفهانی
* عنوان سخنرانی: مکتب فلسفی اصفهان و تأثیر آن در گسترش فرهنگی دینی و فلسفی

———————————————

ساعت 15:15- 15:30

سخنران پنجم: آقای دکتر محمدجواد صافیان
* عنوان سخنرانی: تأملی بر ظرفیت‌های فلسفی اصفهان برای توسعه

———————————————

ساعت 15:30- 15:45

سخنران ششم: آقای دکتر سید مصطفی شهرآئینی
* عنوان سخنرانی: نسبت میان فلسفه‌ورزی و زبان فارسی؛ نمونه پژوهشی: مصنفات باباافضل کاشانی

———————————————

دبیر نشست:
  • آقای دکتر جعفر شانظری

اعضای نشست :
  • آقای دکتر حسین کلباسی اشتری
  • آقای دکتر سید مهدی امامی جمعه
  • آقای دکتر محمدجواد صافیان
  • آقای دکتر علی کرباسی زاده اصفهانی


C-68-1
اختتامیه کنگره
برنامه‌های اختتامیه نخستین کنگره استان اصفهان و توسعه ملی در روزهای آتی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

جداول بالا نشان‌دهنده زمان‌بندی برنامه‌های هر یک از کمیته‌های تخصصی نخستین «کنگره استان اصفهان و توسعه ملی، فرصت‌ها و چالش‌های پیش‌رو» در روز اول برگزاری این کنگره است. لطفا برای حضور مجازی در نشست‌های تخصصی کنگره موارد ذیل را مدنظر قرار دهید:

ورود مجازی به کنگره

برای ورود مجازی به اتاق برگزاری نشست‌ها، ابتدا روی کمیته مورد نظر کلیک کرده و پس از مشاهده زمان‌بندی سخنرانی‌ها روی دکمه ورود (دکمه نارنجی رنگ) کلیک کنید.

ورود به اتاق نشست‌ها

جهت ورود به اتاق هر نشست لازم است ابتدا نام و نام‌خانوادگی خود را در پنجره باز شده وارد و سپس روی دکمه ورود کلیک کنید.

حضور در نشست‌ها

لطفا پس از ورود به اتاق نشست، میکروفون سیستم خود را خاموش و در حالت شنونده قرار گیرید.